Strona główna Klub Seniora "Jesienny Liść"

Jesienny liść

Spotkanie przy wigilijnym stole w Klubie Seniora „Jesienny Liść”.

W dniu 19 grudnia członkowie Klubu Seniora „Jesienny Liść” spotkali się kolejny raz przy wigilijnym stole. Okres świąteczny to czas radości , wspólnych spotkań i wspominania kończącego się roku - dlatego jest tak ważny w życiu każdego z nas. Wspólnie z klubowiczami do wigilijnego stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami wigilijnymi zasiedli zaproszeni na tę uroczystość goście: Ksiądz Marek Mrówczyński  Proboszcz  Parafii Św. Wojciecha , Ksiądz dr Janusz Filarski Proboszcz Parafii Św. Barbary w Chrostkowie, Ksiądz prefekt Krzysztof Kurant, Przewodniczący Rady Gminy w Kikole Pan Jacek Sadowski,  Wiceprezes  zaprzyjaźnionego z Klubem Towarzystwa „Szansa” Pani Jolanta Gołuch, Pan Piotr Bednorz były wieloletni kierownik zespołu wokalnego Klubu, Pan Jarosław Szajerski zaprzyjaźniony muzyk, Pan Jan Jankowski  oraz w roli  korespondenta i reportera Anna Baranowska.

Więcej…

 

Klub Seniora „Jesienny Liść” zakończył warsztaty w Tleniu

Już po raz drugi członkowie zespołu wokalnego Klubu Seniora „Jesienny Liść” z Kikoła wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez   Pana Andrzeja Żółkosia  specjalistę nauki śpiewu z Wojewódzkiego  Ośrodka Animacji  Kultury  w Bydgoszczy. Tym razem uczestnicy  byli  zakwaterowani w Ośrodku „Przystań”. W samym sercu Borów Tucholskich, w otoczeniu lasów,  jezior, rzeki Wdy,  seniorzy szlifowali swój kunszt wokalny. Zajęcia odbywały się codziennie pod czujnym okiem i uchem Pana Andrzeja, który wyciskał z uczestników ósme poty zmuszając do  śpiewania wprawek, gam, ćwiczenia dykcji i oddechu. Za to po wytężonej pracy uczestnicy odpoczywali zwiedzając okolicę, odwiedzili Akwedukt w Fojutowie,  Rezerwat „Kręgi Kamienne”  w Odrach, uczestniczyli w koncercie Elektrycznych Gitar w pobliskim Osie. Wieczorami zaś płonęło ognisko nad brzegiem Wdy lub muzyka elektroniczna  zagrzewała do tańca w ośrodkowej świetlicy. Ten wspaniały pobyt szkoleniowo-wypoczynkowy możliwy był dzięki wsparciu  Pana Wójta, który umożliwił wszystkim uczestnikom turnusu przejazd gminnym autobusem  do Tlenia i z powrotem, natomiast koszty pobytu na warsztatach każdy uczestnik pokrywał we własnym zakresie. A oto kilka  zdjęć z pobytu w Tleniu.

Więcej…

 

Zlot Zespołów Artystycznych Klubu Seniora

 Zlot Zespołów Artystycznych Klubu Seniora(07.06.2010)
7.06.2010 roku w Sitnicy rozpoczął się XXV Zlot Zespołów Artystycznych Klubu Seniora. Imprezę podzielono na dwie tury. W pierwszej turze zlotu zaprezentowały się zespoły:
- „Nasz Dom" z Włocławka,
- „Złota Jesień" z Włocławka,
- „Jesienny Liść" z Kikoła,
Klub Seniora „Jesienny Liść" prowadzony przez pana Jarosława Szajerskiego po raz trzynasty wystąpił na tego typu imprezie. I nie była to przysłowiowa „pechowa trzynastka". Wręcz przeciwnie! Seniorzy wspierani przez wyjątkowego kibica-Wójta Gminy Kikół Pana Jacka Zająkałę nie poddali się tremie i brawurowo wykonali swój artystyczny program. Wśród rytmicznych i skocznych piosenek nie zabrakło takich utworów jak: „Piosenka powitalna", „Z tamtej strony Wisły", „Złoty pierścionek", „Mój chłopiec", „Cyganeczka blady świt", „Białe majowe bzy", „Dwanaście aniołków". Nasi seniorzy urozmaicili swój występ wokalny śpiewając piosenki z podziałem na głosy i przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Zachwycony udanym występem seniorów Pan Wójt jako pierwszy pośpieszył z gratulacjami. Po zakończonej prezentacji muzycznej przyszła pora na pamiątkowe zdjęcia, a także skromną biesiadę. Pod wieczór Klub Seniora uczestniczył w warsztatach muzycznych pod okiem Pana Andrzeja Zółkosia instruktora muzyki w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Bydgoszczy, który zachwycony występem poprosił o ponowne wykonanie piosenki „Złoty pierścionek".
Zlot Zespołów Artystycznych Klubu Seniora trwa dalej a seniorzy bawią się jak za młodych lat.

 

Festiwal Smaku w Szpiegowie

Gmina Kikół reprezentowała swoje dzieła kulinarne na Festiwalu Smaku w Szpiegowie.
17 listopada spotkali się tam przedstawiciele kilkunastu gmin by spędzić „Wieczór Andrzejkowy” degustując licznie przygotowane oryginalne potrawy. Z naszej strony na Festiwal przybyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Trutowa oraz z Klubu Jesienny Liść z Kikoła. Panie Barbara Jankowska oraz Grażyna Frelichowska przygotowały potrawy, których przepisy reprezentujemy poniżej.

Więcej…

 

Obchody Dnia Seniora w Kikole


W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, Klub Seniora „Jesienny Liść” z Kikoła zorganizował uroczyste spotkanie z tej okazji. Spotkanie odbyło się 26 września 2009r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Kikole. Członkinie Koła same przygotowały wykwintne przysmaki a także udekorowały salę gimnastyczną we własnoręcznie wykonane serwetki i obrusy.

Więcej…

 

Wójt u seniorów

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ludzi Starszych pan Wójt, Jacek Zająkała odwiedził na roboczym zebraniu Klub Seniora „Jesienny Liść” w Kikole.

Więcej…

 

Jarmark Wielkanocny „Z ekologią na co dzień”

Wyjazd na Jarmark Wielkanocny do Przysieka można zaliczyć do udanych imprez wyjazdowych. Piękna pogoda i udane zakupy wprawiły uczestników wycieczki w wiosenny nastrój. Jarmark odbywał się w budynku KPODR w Przysieku oraz na zewnątrz pod błękitnym tego dnia niebem.
Uczestnicy mogli skosztować regionalne produkty żywnościowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz różne Stowarzyszenia w tym przez Klub Seniora „Jesienny Liść” z Kikoła. Pani Barbara Jankowska przygotowała ofertę kulinarną, ale miała również własnoręcznie przygotowane piękne pisanki.
W sprzedaży było rękodzieło, miody, architektura ogrodnicza, rośliny i wszystko to, co kojarzy nam się ze zbliżającymi się Świętami oraz z ekologią.
Dla zainteresowanych odbywały się warsztaty z min. sadownictwa, sztuki dekoracji stołu a także pokaz sporządzania kompostu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Więcej artykułów…