Strona główna Biblioteka

Biblioteka

UWAGA CZYTELNICY !!!

Informujemy, że w dniach

od 06 lipca 2015 r.- 27 lipca 2015 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole

będzie nieczynna z powodu skontrum

(obowiązkowej inwentaryzacji zbiorów wynikającej z rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29.10.2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych Dz. U. 2008 nr 205 poz. 1283).


Za niedogodności PRZEPRASZAMY !!!

 

„Spotkanie z Fletnią Pana”

W poniedziałek 16 marca 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kikole gościł Oleg Dowgal - ukraiński artysta mieszkający we Lwowie. Ceniony muzyk i kompozytor, wirtuoz gry na Fletni Pana, członek Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowca tamtejszej Wyższej Szkoły Muzycznej.

Więcej…

 

Ferie w Bibliotece

 

Spotkanie autorskie z panem Henrykiem Osińskim

W piątek, 17 października br. z inicjatywy Wójta Gminy Kikół Pana Józefa Predenkiewicza w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Kikole odbyło się spotkanie autorskie z panem Henrykiem Osińskim – mieszkańcem Kikoła, autorem publikacji popularnonaukowych poświęconych historii Kikoła oraz zbiorku poezji „Poezja niedokończona”.

Było to pierwsze spotkanie poświęcone popularyzacji dorobku pisarskiego tego autora i spotkało się z ciepłym przyjęciem miłośników poezji regionalnej.

Więcej…

 

Zaproszenie

 

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Już po raz drugi gościem Gminnej Biblioteki  Publicznej w Kikole był Roman Pankiewicz- autor książki „Matuszka  Rosija pierwszy żywioł”.Jest ona kolejnym , po  „Islandii …” efektem 10 –letniego pobytu autora w różnych krajach, będącego realizacją młodzieńczych marzeń chęci poznawania świata, połączoną z koniecznością pracy zarobkowej. Książka jest opisem 3,5-letniego pobytu autora w Moskwie, w latach 1990-1993. Zawiera zdarzenia nieprawdopodobne, ciekawe i humorystyczne, ale wszystkie oddające klimat tamtych czasów. W tej niecodziennej lekcji historii  wzięli udział uczniowie kl. II a Publicznego Gimnazjum w Kikole. Z wielkim zaciekawieniem śledzili barwną , wzbogaconą o prezentacją multimedialną  opowieść.

Książki autora znajdują się również w zbiorach biblioteki.

Więcej…

 

Ferie w Bibliotece 2014

 

„Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2013”

20 września Instytut Książki uruchomił drugą edycję programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” na rok 2013. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online. Program skierowany jest do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Miło jest nam poinformować, że wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole został rozpatrzony pozytywnie.  Biblioteka otrzyma 12 tys. zł na realizację zadania „Nowoczesny sprzęt dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole”.

Więcej…

 

„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole otrzymała w bieżącym roku, w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” dotację w wysokości  4 755,00 zł na zakup publikacji.

Celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym nowości dla dzieci i młodzieży.

Dzięki  pozyskanym  środkom  księgozbiór biblioteki powiększył się o 260 pozycji  - nowości z półek księgarskich i list bestsellerów zarówno literatury pięknej jak i popularnonaukowej.   Zgodnie z regulaminem Programu 1/3 dotacji została przeznaczona na zakup literatury dla dzieci i młodzieży.

Ewa Warzyńska

 

Spotkanie z podróżnikiem i autorem książki pt. „Islandia trzeci żywioł”, Panem Romanem Pankiewiczem

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kikole 22.05.2013 r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem i autorem książki pt. „Islandia trzeci żywioł”, Panem Romanem Pankiewiczem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum, którzy mogli wysłuchać opowieści o Islandii, jej mieszkańcach i kulturze oraz obejrzeć zdjęcia z wyprawy do Islandii.

Więcej…

 

Spotkanie Autorskie w bibliotece.

Wiesław Drabik – autor ponad stu pełnych humoru, rymowanych bajeczek dla dzieci już po raz drugi był gościem  Gminnej Biblioteki Publicznej w Kikole.

Więcej…

 
Więcej artykułów…